Barība
Tātad, pirms vēlamies iegādāties sliekas, jāpārliecinās vai mums būs ar ko viņas barot. Apskatot Latvijas lielākos audzētājus, secinu, ka lielai daļai ir problēmas ar parazītiem, jo tiek barots ar pārlieku lielu daudzumu dārzeņu, kā rezultātā sākas pūšanas process, kas ir labākā vide tiem parazītiem, kas kaitē sliekām.
Tātād šeit aprakstīsu barošanu ar govs kūtsmēsliem un kartupeļiem, jo , pēc pieredzes, secinu, ka ši tipa barošana nes labu produktivitāti + palīdz izvairīties no kaitīgiem parazītiem.
Tātad, govs kūtmēsliem jābūt tik veciem, lai pilnībā būtu izstrādājies amonjaks, pretējā gadījumā sliekas evakuēsies no baoršanas vietas. Parasti tie ir 2 - 3 gadi, šo procesu ir iespējams paātrināt. Kartupeļiem jābūt bez asniem un nedrīkst lietot pujušus vai saldētus, sliekas evakuēsies vai mirs sasalušo kartupeļu iespaidā. Pujušie savukār radīs labvēlīgu vidi kaitīgajiem parazītiem.
Proporcijas: 85% govs kūtsmēsli, 15% kartupeļi, šajos 15% var iekļaut nedaudz citus darzeņus. Es šādas proprocijas izvēlos, jo šādi iegūstu ievērojamu produktivitāti un biohumusam ir atiecīga kvalitāte ES standartiem, rezultātā to ir iespējams pārdot.
Barības sagatavošana: Kartupeļus būtu vēlams samalt, tiem, kam sākuma ir ap 15 Kg, var izmantot elektrisko gaļas malēju. Kad apjomi kļūst lielāki, jameklē kas nopietnāks. Kūtmēsli (Ja vēlamies kvalitāti, tad tikai ar salmiem vai sienu kaisīti, kūdra nedrīkst būt) : Pēc iespējas vairāk jāsadala mazākos gabalos, tas palīdzēs sliekām ātrāk barību izstrādāt , kā arī tas būs noderīgi maisīšanas procesā ar kartupeļiem.
Visbeidzot visu samaisam kopā. jasamaisa pēc iespējas precīzāk, lai karupļi būtu proporcionāli kūtsmēsliem. Pievienojam ūdeni, ja tas nepieciešams, tik daudz lai saspiežot barību dūrē nedaudz izspiežas mitrums. Barojam aptuveni 3Kg uz standarta tipa kastes 60cm x 40cm x 23,5cm. Pērkot pēc būtības kastē būs 1Kg sliekas (800 - 850g tādas ko var izlasīt, atlikušās mazās un kokoni(tārpu oliņas, kūrās atīstās mazās siekas)), tad katram jāpavēro, kad veikt nākošo barošanu. Iesaku vērot vai kastes virskārta nepaliek sausa, tad vajadzētu mitrināt. Sākums viss būs , tā ka uzliksiet barību (iesaku pa visu kasti) , nakoša barošana jāveic, kad var redzēt, ka kastes virskārta ir līdzena, to nebūs grūti ievērto.
Vēlāk aprakstīšu arī citas audzēšanas un barošanas tehikas.
|